MUZEUM RZEMIOSŁA W KROŚCIE
Z krosna do Krosna
MIĘDZYNARODOWE BIENNALE ARTYSTYCZNEJ TKANINY LNIANEJ

UCZESTNICY

Artysta: Tamara Maj
Kraj: Polska
Tytuł: 12 Majowych miesięcy
Rozmiar: 60 x 50 cm
Technika: technika autorska
Rok: 2016
Biogram:
Zawodowo związana z Galerią BWA „Zielona” w Busku-Zdroju (od 1993). Zajmuje się malarstwem, tkaniną i wikliną artystyczną. Należy do ZPAP, PSSP oraz do OST „Wiklina”. Swoją twórczość artystyczną prezentowała na 61 wystawach indywidualnych (m.in.: Kielce, Olkusz, Puławy, Radom, Sandomierz, Tarnów, Warszawa, Wilanów, Wrocław). Brała udział w ponad 200 wystawach konkursowych, zbiorowych i poplenerowych w kraju i za granicą (m.in.: Norwegia, Włochy, Krym) oraz w licznych aukcjach charytatywnych. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień: Medal im. H. Czarneckiego – Nagroda PLSP Kielce’82; XIII Ogólnopolska Wystawa Twórczości Pedagogów Plastyki, Rzeszów (1997) – II Nagroda; Ogólnopolskie Biennale Miniatury, Pińczów – I Nagroda (1997), Wyróżnienie (1999); „Przedwiośnie”, Kielce – Nagroda (2005, 2009), Wyróżnienie (2015). Uczestniczyła w plenerowej prezentacji twórczości artystycznej przed Parlamentem Europejskim 1 maja 2004 r. z okazji Dni Polskich w Brukseli. Prezentowała prace
z zakresu wikliny i tkaniny artystycznej na Salone delle Autonomie Locali EuroPA, Rimini, Włochy (2005). Uczestniczka warsztatów „Tożsamość pomiędzy Sztuką a Kulturą”, Specchia, Włochy (2009). Prace w zbiorach państwowych (BWA w Kielcach, BWA w Olkuszu, Centrum Wikliniarstwa w Rudniku n/Sanem) oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą (Anglia, Australia, Francja, Niemcy, Włochy, USA, Kanada).
Motto: ...W moich tkaninach obdarzam nowym życiem to, co było już nikomu niepotrzebne ? bo stare i zniszczone. Korzystam też z natury i przedłużam jej trwanie w czasie poprzez moją sztukę.
Tytuł drugiej pracy : Kalendarza Majów ciąg dalszy: 1, 2, 3... - tryptyk
Rozmiar drugiej pracy: 3 x (57 x 57) cm
Technika drugiej pracy: technika autorska
Rok drugiej pracy: 2016