MUZEUM RZEMIOSŁA W KROŚCIE
Z krosna do Krosna
MIĘDZYNARODOWE BIENNALE ARTYSTYCZNEJ TKANINY LNIANEJ

UCZESTNICY

Artysta: Katarzyna Podpora
Kraj: Polska
Tytuł: LINIA MORS(E))KA
Rozmiar: 25 x 13 x 25 cm (wymiar minimalny - pas związany), 50 x 13 x 46 cm (wymiar średni, docelowy - pas częściowo rozwinięty)
Technika: technika własna: tkanina lniana farbowana, usztywniana, tekst wypalany alfabetem Morse?a, tektura - pudełko z wydrukowanymi alfabetami.
Rok: 2013/ 2014
Biogram:

Urodziła się w Kołobrzegu, mieszka i pracuje w Gdańsku. Związana z morzem – jego przestrzenią audialną, ruchem, wpływem [!] na twardą materię. Absolwentka Wydziału Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku (studia magisterskie, doktoranckie – dyplom w 2014 r. pod kierunkiem prof. Katarzyny Józefowicz). Nie jest pracownikiem uczelni; wykonuje zawód tłumacza i lektora języka angielskiego. Fascynacja napięciem: słowo/znaczenie/realność buduje jej myślenie i w sposób widoczny przenika do praktyki artystycznej. Jej zainteresowania twórcze skupiają się wokół przestrzeni odbitej w zapisie [obiekt, instalacja, dźwięk, wideo] – pracuje m.in. nad materialnością pisma, procesem zapisywania/odczytywania, tworzywami znaczącymi; uczestniczy w projektach warsztatowych m.in. w Ośrodku Pogranicze w Krasnogrudzie.

Motto: Zapis to zjawisko przestrzenne, materialne, rzeźbiarsko inspirujące; jednocześnie realne i istniejące poza czasem - niezbadane.