MUZEUM RZEMIOSŁA W KROŚCIE
Z krosna do Krosna
MIĘDZYNARODOWE BIENNALE ARTYSTYCZNEJ TKANINY LNIANEJ

Oficjalny motyw graficzny 9. MBATL 2016


Muzeum Rzemiosła w Krośnie ma  przyjemność zaprezentować Państwu oficjalny motyw graficzny 9. Międzynarodowego Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej "Z krosna do Krosna" 2016, który będzie promował tegoroczną edycję wydarzenia. Autorem projektu jest polski artysta fotografik, ilustrator książek, autor projektów graficznych - Andrzej Pilichowski-Ragno.

Andrzej Pilichowski-Ragno urodził się w Rzymie, mieszka i tworzy w Krakowie. Jest absolwentem Filologii Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiował fotografię u prof. Zbigniewa Łagockiego. W 1996 r. otrzymał Stypendium Twórcze Miasta Krakowa w dziedzinie fotografii. W latach 1992-1997 asystent w Katedrze Teorii Literatury UJ. Wykładowca fotografii artystycznej i reklamowej w Studium Aranżacji Wnętrz w Krakowie i  w Otwartym Studio Fotografii Politechniki Krakowskiej,  ilustrator książek dla dzieci. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików - Okręg Krakowski oraz do Stowarzyszenia Polskich Fotografów Dzieł Sztuki.
 
Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych, laureat nagród w dziedzinie ilustracji, w tym pierwszej nagrody w konkursie polskiej sekcji IBBY "Książka Roku". Publikował między innymi w czasopismach: "Tygodnik Powszechny", "Konteksty", "Kraków", "Res Publica Nowa", "Film", "Cinema", "Charaktery", "Playboy", "Elle Deco", "Zoom International", "Przekrój", "Artphoto", "Pozytyw", "Nick Magazine", "Świerszczyk".
 
Jego prace fotograficzne charakteryzuje odkrywanie wspólnych, ponadczasowych, pozbawionych geograficznych odniesień elementów rzeczywistości. Interesuje go pojęcie miasta-krajobrazu i tę kategorię uznaje za najważniejszą w swojej twórczości.

9. Międzynarodowe Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej "Z krosna do Krosna" 2016
Patronat honorowy:

Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl
Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki

Patronat medialny:
TVP  Kultura   
TVP3 Rzeszów  
Polskie Radio Rzeszów S.A.  
 
Organizator
Muzeum Rzemiosła w Krośnie
 
Wernisaż
19 sierpnia 2016, godz. 17.30, Galeria BWA w Krośnie, ul. Kolejowa 1
 
Wystawa premierowa
20 sierpnia do 9 września 2016
Galeria BWA w Krośnie, ul. Kolejowa 1
 

Iwona Jurczyk (MRzK)
 
 

Plakat 9. MBATL \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\